FANDOM


Witajcie już po raz kolejny! To siódmy numer gazetki, rocznicowy. Nadal nie wierzę, że z gazetką wystartowaliśmy już rok temu. To naprawdę mnóstwo czasu, nie macie pojęcia. Mimo to wiki nadal nie jest szczególnie żywa, a fanon to jest już zupełnie martwy.

Administracja kombinowała nad organizowaniem wakacyjnych konkursów, jednak skończyło się to na wątku pytającym, czy organizacja takich konkursów ma w ogóle sens. Jak widać, jeszcze nic nie wypaliło, chyba że uda mi się coś zorganizować na sierpień. Jeśli tak, w następnym numerze na pewno zrelacjonuję przebieg takowego konkursu.

Poza tym z datą 30 czerwca ruszyłam z pewnym projektem, który miałam w planach od jakiegoś czasu, a mianowicie szablonem na daty urodzin użytkowników! Więcej szczegółów przeczytacie w wątku. Pamiętajcie, wpisywać do szablonu możecie się w każdej chwili, ponieważ projekt zawsze będzie otwarty. I ciekawostka: projekt wyjątkowo dobrze wypalił! Na chwilę obecną mamy na liście już 27 osób!

Idąc dalej tropem urodzin, dzięki sugestii jednego z użytkowników na nasz serwer na Discordzie został zaproszony Birthday Bot, dzięki któremu można zrobić rzecz podobną do wikiowego projektu urodzinowego. W dniu urodzin użytkownika bot dodaje mu rolę Solenizant, a także zamieszcza ogłoszenie na specjalnie przeznaczonym do tego kanale. Po więcej informacji zapraszam właśnie na nasz serwer, możecie też pisać do mnie na Discordzie w przypadku problemów z konfiguracją ^^

11 lipca zakończyłam trzydniowe sprzątanie CSSu, który w lekko odświeżonej wersji pojawił się na wiki! Wszystko opisałam w tym wątku. Wkrótce zamierzam zająć się na poważnie robieniem innych motywów dla wiki, czyli na Czarnego Kota, Lisa, Ćmę i tak dalej. Mam nadzieję, że to wypali i już za niedługo będę mogła je Wam zaprezentować!

Z jeszcze paru wikiowych ciekawostek... Przez moje grzebanie w stronach specjalnych i innych takich doszło do tego, że poprosiłam o włączenie na wiki rozszerzenia DynamicPageList. Daje ono na przykład takie cudeńka jak dynamicznie dostosowująca się lista 50 najkrótszych blogów na wiki (możecie ją zobaczyć na jednej z podstron mojego profilu). Inną z ciekawostek jest strona, na której postanowiłam codziennie lub prawie codziennie odnotowywać statystyki. Oto ona. Ciekawe, jakie wnioski będzie można z niej wkrótce wyciągnąć. A Wy jak sądzicie?

Tak, można zobaczyć, że tutaj po prostu uparcie kombinuję, co jeszcze wcisnąć do gazetki... Ale mam jeszcze dwie ciekawostki! Pliki na wiki zostały już niemal całkowicie uporządkowane, co oznacza, że nie powinniście już odnaleźć za dużo niepotrzebnych plików. Oczywiście dalej je przeglądam, a więc eliminuję wszystkie przypadki, które uważam za podejrzane, ale na pewno już wiki jest pod tym względem nawet nieźle uporządkowana. Druga z nich to taka, że postanowiłam się zabrać za komentarze na wiki. Wyeliminowałam te, które zniknęły po przenoszeniu stron fanonu i konkursów do innej przestrzeni nazw, przenosząc je do stron dyskusji, tak jak np. tutaj. Postanowiłam także we współpracy z Pecetką usunąć komentarze do nieistniejących artykułów i blogów. Nie wiem, kiedy to wszystko się uda, ale nie tracę nadziei!

Ostatnie dwie rzeczy, które pojawiły się stosunkowo niedawno, to nowy Wyróżniony Artykuł i wątek dotyczący galerii. Przy tym pierwszym nie ma za dużo do mówienia — Chloé znajdowała się na stronie głównej od lutego, więc nowe głosowanie już trzeba było zrobić. Zakończy się w nocy z 7 na 8 sierpnia, więc nadal możecie uczestniczyć w wyborze swojego faworyta! Sprawdźcie tutaj. W chwili, gdy to piszę, wygrywa Nino. A jeśli chodzi o wątek dotyczący galerii, razem z MyLadyFox zabieramy się na poważnie za galerie drugiego sezonu. Wątek dotyczy podziału pracy. Jeśli interesuje Was grzebanie w obrazkach, polecam zajrzeć na tę stronę.

To już na tyle! Żadnych innych nowości wikiowych już nie odnalazłam, jeśli coś przeoczyłam, koniecznie wspomnijcie w komentarzu!

Statystyki na dzień 5 sierpnia 2019:Edytuj

  • Artykułów: 896
  • Plików: 20 457
  • Edycji: 242 993
  • Aktywnych użytkowników: 63
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.